VIETNAMAS

Pažintinė 15 dienų kelionė į saulėtąjį Vietnamą su nakvynės 3*-4* viešbučiuose, ekskursijomis ir maitinimu

UAB "Kauno Piligrimas"
€1430 asmeniui
Iš viso €0
Arba
Susisiekti

Trumpai apie kelionę

Nakvynės 3*-4* viešbučiuose, dviviečiuose kambariuose su visais patogumais ir oro kondicionieriai;
Pasitikimas oro uostuose bei Lydintis kelionės vadovas;
Nurodytos ekskursijos anglų arba rusų kalba; Bilietai į lankomus objektus;
Transportas visos kelionės metu;
Maitinimas 2 kartus dienoje turo metu; Papildomi pietūs laive "Halonge";
Vietnamo vizos apiforminimas;
Neįskaičiuota Lėktuvo bilietai su oro uostų mokesčiais ir registruotu bagažu (vietiniai ir tarptautiniai);
Vietnamo vizos įklijavimas (24 Eur mokama atvykus į šalį); Asmeninės išlaidos.
€1430 asmeniui
Iš viso €0
Arba
Susisiekti

PROGRAMA

1 diena

 • Ryte išskridimas iš Vilniaus su tarpiniu nusileidimais per Helsinkį, Kijevą, Maksvą ar kitus oro uostus.
 • Naktis lėktuve

2 diena

 • Vidurdienį (arba po pietų) atskridimas į Vietnamo sostinę Hanojų.
 • Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į viešbutį.
 • Poilsis ir laisvalaikis, savarankiška pažintis su viešbučio aplinka.

3 diena

 • Anksti ryte išvykimas automobiliu į Halongą, kurio fantastiško grožio įlanka yra įtraukta į UNESCO pasaulio šedevrų sąrašą. Tai neabejotinai gražiausia pajūrio vietovė su įspūdingomis salomis, stalaktitų uolomis ir tradiciniais žvejų laivais - džonkomis.
 • Įsimintinas kruizas po įlanką laivu, kurio metu bus ir maudynės, ir jūrų gėrybių pietūs, ir kopimas į pakrančių uolas.
 • Nakvynė laivo kajutėse.

4 diena

 • Rytinės maudynės skaidriuose įlankos vandenyse, pusryčiai ir plaukimas kanoja į Luong urvą.
 • Po pietų grįžimas į Hanojų ir ekskursija po miestą, aplankoma Literatūros šventykla, pirmasis šalyje Universitetas (XI a.), ilgamečio Vietnamo lyderio Ho Ši Mino muziejus ir mauzoliejus.
 • Vakare siūloma aplankyti unikalų vietnamietišką lėlių teatro ant vandens vaidinimą.

5 diena

 • Po pusryčių tęsiama pažintis su Hanojumi, apžiūrima seniausia Tran Kuok pagoda Vakarų ežero saloje, garsusis Hoan Kiem (Sugražinto kardo) ežeras su XVIII a. pastatyta Ngok Šon šventykla, Pagoda ant vienos kolonos ir triukšmingas bei judrus senasis kvartalas.
 • Po pietų išvykimas į Hanojaus oro uostą. Skrydis į Danangą ir pervažiavimas automobiliu į Hoi An, nakvynė viešbutyje.

6 diena

 • Ekskursija po Hoi An senamiestį, žavintį praėjusių amžių atmosfera. Miestas yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše. Apžiūrimas miesto simboliu tapęs 400 metų senumo dengtas Japoniškas tiltas, pasakiškas senamiestis su daugybe kinietiškų žibintų, Fuk Kien asamblėjų halė.
 • Nakvynė viešbutyje.

7 diena

 • Išvykimas į Hue. Pakeliui pravažiuojamas Danangas, kur apžiūrimas Čamų muziejus. Hoi Van Pass kelias nuo Danango iki Hue laikomas vienu iš vaizdingiausių Vietname. Galima pasigrožėti garsiais Land Co paplūdimiais.
 • Atvykimas į senąją Vietnamo sostinę Hue, kur senosios kultūros paminklai mažiausiai nukentėjo nuo karų ir politinių batalijų. Plaukimas laiveliu po Kvepalų upę. Apžiūrima Thien Mu (Dangaus moters) pagoda ir Impe-ratorių Nguyen Tvirtovė (Citadelė).
 • Po pietų aplankomi Imperatorių Tu Duk bei Hai Din mauzoliejai ir architektūriniai ansambliai.
 • Nakvynė viešbutyje.

8 diena

 • Ryte išskridimas į Ho Ši Miną. Ekskursija po buvusį Saigoną, vadintą Tolimųjų Rytų perlu. Apžiūrima katalikiškoji Notr Dam Katedra, primenanti prancūzų kolonijinius laikus. Buvę Gubernatoriaus rūmai nuo 1975 m. tapo šalies Susivienijimo rūmais. Aplankomas niekuomet nemiegantis spalvingas kiniečių kvartalas su Ben Tan turgumi, seniausioji budistinė Žak Lam šventykla. Karo muziejaus ekspozicija primins prieš 30 m. pasibaigusio pilietinio karo žiaurumus.
 • Nakvynė viešbutyje.

9 diena

 • Kelionė iki My Tho uosto, iš kur išplaukimas Mekongo upe. Susipažinimas su savitu gyvenimu upės nameliuose ar tiesiog valtyse. Aplankomas viena iš daugelio tropinių salų su vaisių sodais. Apžiūrima Vinh Trang pagoda.
 • Pavakaryje grįžimas į Ho Ši Miną, nakvynė viešbutyje.

10 diena

 • Ryte išvykimas automobiliu į Mui Ne kurortą (atstumas 220 km, 4 val. kelionė).
 • Vidurdienį atvykimas ir apsistojimas viešbutyje.

11-12 diena

 • Poilsis ramiame Pietų Kinijos jūros kurorte su puikiais smėlėtais paplūdimiais, visuomet šilta jūra ir vešlia tropine augmenija. Ideali vieta serfingo mėgėjams. Apylinkėse galima apžiūrėti Budistų centrą, neįprastus Čamo bokštus, šalia esnčias puikias smėlio kopas.

14 diena

 • Ryte poilsis.
 • Vidurdienį išvykimas iš kurorto į Ho Ši Mino oro uostą ir skrydis iš Vietnamo. Tarpinis persėdimas Singapure, Bankoke arba Honkonge.
 • Naktis lėktuve.

15 diena

 • Tarpinis nusileidimas viename iš Europos oro uostų ir grįžimas į Vilnių.

Įsigykite šią kelionę

€1430 / asmeniui UAB "Kauno Piligrimas"
Iš viso €0
Arba
Žemėlapis Žemėlapis

APIE VIETNAMĄ

Raudonojo Drakono šalimi vadinamas Vietnamas turistus stebina natūraliu gyvenimu. Senove alsuojantys architektūros paminklai, budistų šventyklos, skurdūs Mekongo upės deltos nameliai ant polių - ne taip seniai keliautojams atsivėręs Vietnamas (iki 1989 m. šalis buvo izoliuota nuo pasaulio) dar nespėjo nusipudruoti turistams patrauklaus veido. Tai labai spalvinga šalis, išlaikiusi savo nacionalines tradicijas ir papročius.

Vietnamo vėliava Vietnamo vėliava
SostinėHanojus
Gyventojų84 mln.
KalbaVietnamiečių
Laiko juostaLaiko skirtumas su Lietuva: + 5 valandos
Šalies tel. kodas84

Susipažinkite su Vietnamu!

GERIAUSIAS LAIKAS APLANKYTI

Šiaurės ir pietų Vietnamo klimatas labai skiriasi, geriausias laikas keliauti po visą Vietnamą - nuo lapkričio iki balandžio mėn. Šiaurėje yra du sezonai: vėsesni - sausas (nuo lapkričio iki balandžio) ir karštasis lietingas sezonas (nuo gegužės iki spalio). Centrinėje Vietnamo dalyje žiemos (nuo gruodžio iki vasario) yra vėsesnės ir lietingesnės. Centrinėje Vietnamo dalyje esančiose aukštumose, klimatas yra panašus į pietinių regionų, bet žiemos metu gali nukristi gerokai žemiau nulio. Pietuose oras yra karštas ir drėgnas visus metus, ypač nuo vasario iki gegužės. Liūčių sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio.

GEOGRAFIJA

Vietnamas – ryčiausia Indokinijos pusiasalio valstybė. Pilnas šalies pavadinimas – Socialistinė Vietnamo Respublika. Šalies sostinė yra Hanojus, didžiausias miestas – Hošiminis. Vietnamas iš šiaurės ribojasi su Kinija, šiaurės vakaruose su Laosu, Kambodža iš pietvakarių. Iš rytų šalies krantus skalauja Pietų Kinijos jūra. Šalies forma primena „S“ raidę. Vietnamo krantus skalaujančios jūros ribojasi su 2 vandenynais – Ramusis ir Indijos

Ryžių plantacijos Ryžių plantacijos

KULTŪRA

Ilgą laiką įtakota Kinijos, Vietnamo kultūra turi daug šios kaimyninės šalies atspalvių muzikoje, žmonių gyvenimo būde, kulinarijoje ir tt. Pagrindinės vertybės vietnamiečių kultūroje yra šeima, harmonija ir žmogiškumas (humaniškumas). XX amžiuje šalies veidą iš esmės pakeitė karai bei JAV ir Prancūzijos kultūrų įsikišimas.

Vietnamietiškos skrybėlė Vietnamietiškos skrybėlė

Gyviausiai savo kultūrą vietnamiečiai išreiškia per muziką. Tradicinė ir autentiška vietnamietiška muzika gyvuoja nuo savo pradmenų – XIII amžiaus, kada ją formavo mongolų kultūra. Autentika dvelkia ir kiti menai – opera, poezija, vestuves vietnamiečiai stengiasi švęsti pagal senas tradicijas ir papročius. Vietnamičių madą diktavo įvairūs dinastijų laikotarpiai ir kolonistų mados. Geriausia mados ikona jau seniai laikomos vietnamietiškos skrybėlės – non la.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

1. Ar reikia vizos keliaujant į Vietnamą?

Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Vietnamą, vizai gauti reikalingas iškvietimas. Toks iškvietimas yra galimas tik užsakius kelionę kelionių agentūroje. Vietnamo viza išduodama oro uoste, pateikus iškvietimą, anketą, pasą bei 2 nuotraukas 3,5x4,5 cm arba 4x6 cm. Vienkartinė viza kainuoja 25 USD ( galioja 1 mėn.), daugkartinė – 50 USD.

2. Ar reikalingi skiepai?

Nors ir Indokinijos šalys nereikalauja jokių vakcinų, patartina pasiskiepyti. Apie skiepus teiraukitės jūsų miestų skiepų kabinetuose. Pasiimkite į kelionę priemonių prieš moskitus ir maliarijos profilaktikai. Nakvynių vietose naudokitės tinklais virš lovų, apsaugančiais nuo moskitų.

3. Ar Vietname saugu?

Šalis yra iš esmės saugi turistams, nors, kaip ir visur, reikia laikytis būtiniausių saugumo priemonių, norint išvengti smulkių vagysčių.

4. Koks yra interneto ryšys?

Interneto ryšys yra geras ir plačiai naudojamas turistinėse vietose bei didžiuosiuose miestuose.

5. Telefonas ir skambučiai.

Vietname galima paskambinti iš viešųjų telefonų automatų, kuriuose reikalingos monetos arba iš anksto apmokėtos taksofono kortelės. Mobilusis ryšys veikia didžiuosiuose miestuose ir jų apylinkėse. Tarptautinis Vietnamo kodas yra +84, skambinant iš Vietnamo į Lietuvą reikia rinkti 00 + 370 + miesto kodas + abonento telefono numeris.

Mobiliojo ryšio operatorių OMNITEL, BITĖ ryšys Vietname galimas, tačiau kainų tarifus rekomenduojame pasitikrinti Jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus internetiniame tinklapyje (www.omnitel.lt, www.bite.lt).

6. Ar atsiskaitymas kreditinėmis kortelėmis plačiai paplitęs?

Hanoi ir Ho Chi Minh miestuose galima atsiskaityti AMERICAN EXPRESS, VISA ir MASTERCARD mokėjimo kortelėmis, tačiau nerekomenduojame pasitikėti kortelių mokėjimo sistemomis kituose miestuose, šeimos verslo krautuvėlese, turguose, kaimo vietovėse turėkite grynų pinigų.

7. Kiek kainuoja...?

Vietnamo piniginis vienetas – Vietnamo dongas (VND)

Internetas 1 val.: 0,20 EUR šalies Šiaurėje, 0.30 EUR – Pietuose
Maistas: 1.5 - 2 EUR už sočius pietus
Alus: 0.6 EUR vietinės gamybos „Hoi An“

8. Ką paragauti Vietname?

Vietnamietiška virtuvė turi daugybę kitoms Pietryčių Azijos ir Tolimųjų Rytų tautoms būdingų bruožų, ypač Kantono virtuvei būdingų maisto ruošimo tradicijų. Vietnamo virtuvėje vartojama daug ryžių, sojos produktų. Vietname mėgstamos sriubos.

Ryžiai – pagrindinis maisto produktas Vietname. Iš ryžių ruošiami įvairiausi patiekalai, tačiau dažniausiai jie patiekiami virti. Iš ryžių miltų gaminami makaronai (Banh pho).

Vietnamiečiai valgo įvairių, kartais itin egzotiškų, rūšių mėsą – tai šuniena, vėžliena, gyvačių mėsa. Gyvates vietnamiečiai augina specialiose fermose brangiems restoranams. Gyvačių mėsa čia laikoma delikatesu. Iš tradicinių mėsos rūšių paminėtinos jautiena ir kiauliena. Vietname taipogi mėgstamos jūros gėrybės.

Tradiciniai patiekalai:
• Pho – ryžių miltų makaronų sriuba, verdama iš jautienos sultinio su daržovėmis ir prieskoniais.
• Banh hoi – tai labai ploni ryžių makaronai, susukti į ryšulėlius.
• Banh bao – vietnamietiški koldūnai
• Banh xeo – tai ploni blyneliai, kurie yra kepami iš ryžių miltų su kokoso pienu. Blyneliai gaminami su kiaulienos, krevečių, žaliųjų pupelių daigų įdaru.
• Banh chung – tai pyragėliai, pagaminti iš gličiųjų ryžių, suvyniotų į banano lapus ir įdarytų žaliosiomis pupelėmis, kiauliena. Tai tradicinis Naujųjų metų patiekalas.

Gėrimai:
• Bia hoi – vietnamietiškas alus
• Kava – vietnamiečių mėgstamas gėrimas

9. Ar galiu gerti vandenį iš čiaupo?

Gerti vandenį iš čiaupo nepatartina. Venkite nevirinto ar nepasterizuoto vandens.

10. Koks elektros lizdas Vietname?

Elektros įtampa yra 220V (50/60 Hz). Naudojami trijų rūšių elektros kištukų tipai (gali reikėti adapterio).

11. Kokie yra viešieji tualetai?

Jums reikės prisitaikyti prie tualetų be unitazo, nors vakarietiški tualetai naudojami didesniuose miestuose ir viešbučiuose.

12. Kaip elgtis viešoje vietoje?

Sveikinantis rankos sudedamos lyg meldžiantis, tačiau galima paduoti ir ranką. Vietname negalima liesti kito žmogaus galvos – tai šventa kūno vieta. Apavą ir galvos apdangalus, įeinant į šventyklas, reikia nusiimti . Draudžiama fotografuotis nugara į religines skulptūras, tuo labiau, užsilipus ant jų.

Apranga. Gana konservatyvi. Į šventyklas galima įeiti tik drabužiais ilgomis rankovėmis, be batų, su galvos apdangalu.

13. Ką parvežti suvenyrų?

Įvairūs rankdarbiai, natūralaus šilko bei senoviniai dirbiniai. Geriausia senovinius dirbinius yra pirkti Hanojuje. Tuo tarpu einamąsias prekes patartina įsigyti Saigone. Daug juvelyrinių dirbinių, nes vietnamiečiai yra puikūs juvelyrai, tačiau juos reikia pirkti labai apdairiai, įsitikinant jų kokybe. Dauguma parduotuvių, kavinių ir turgaviečių veikia septynias dienas per savaitę iki pat vėlaus vakaro.

ĮDOMŪS FAKTAI

 • Vidutinė šeima turi po 2 motorolerius.
 • Jungtinės Amerikos Valstijos Vietnamo nepriklausomybę pripažino tik 1995 m.
 • Vietnamas antrasis pagal dydį pasaulyje ryžių eksportuotojas.

REKOMENDUOJAMOS KNYGOS IR FILMAI

 • Knyga. Vita Vilimaite Lefebvre Delattre "Šešeri metai Saigone. Nepamirštamas gyvenimas Vietname".

Įsigykite šią kelionę

€1430 / asmeniui UAB "Kauno Piligrimas"
Iš viso €0
Arba
Jums taip pat patiks
Nuo €341.10

Pietų Kroatija aplankant Bosniją ir Hercegoviną

9 dienų pažintinė-poilsinė kelionė autobusu aplankant Bosniją ir Hercegoviną.

UAB " Guliverio Kelionės" Skaityti
Nuo €564

Egiptas iš Varšuvos (Marsa Alamas)

Poilsinė kelionė iš Varšuvos.

"ITAKA" Skaityti

Rodo sala iš Rygos

Poilsinė kelionė iš Rygos.

SIA "VRK Travel" Skaityti
Užsiprenumeruoti Uždaryti